#2017-01-24 22:56:29 

Hektor

Użytkownik

Witam wszystkich. Mam ogromny problem z wyborem felg stalowych do mojego samochodu. Posiadam Fiata Grande Punto z 2006 roku i jestem zmuszony wymienić już felgi bo niestety po mojej ostatniej poważnej przygodzie z krawężnikiem, pewien (nie chcę być wulgarny) zajechał mi drogę i musiałem uciekać na chodnik, gdzie krawężnik był wyjątkowo wysoki. Gość odjechał, a ja zostałe z dwiema przednimi felgami pogiętymi, z których ponoć nic się już nie zrobi. Opony też będą musiał natualnie kupić :/ Dobra, ale pytanie jak dobrać felgi do mojego auta? Kompletnie się na tym nie znam…
#2017-01-24 23:44:05 

GramWzielone

Użytkownik

Rozumiem, że skoro mówisz o felgach 17” to wiesz, że takie powinny być w tym samochodzie, tak? Akurat nie wiem jakie tam są do punciaków ;) Pamiętaj, że jak władujesz za duże koło to podczas skręcania chociażby może ocierać gdzieś o nadkole. Druga sprawa, jak będziesz kupował felgi koniecznie zwróć uwagę na ET. Nie będę dokładnie objaśniał tego współcznnika, ale dotyczy on osadzenia i źle dobrane także sprawi, że koło może się tu i tam obcierać, niebezpieczna sprawa. Poleca skorzystać z jakiejś wyszukiwarki, gdzie po producencie i roczniku auta znajdzie info jakie ET do samochodu, chyba, że masz w instruykcji od auta.
#2017-01-25 02:31:02 

Hektor

Użytkownik

No widzisz, właśnie zastanawiałem się poważnie co to jest to ET jak wchodziłem na stronę sklep.opony-kunicki.pl. Jeszcze coś ważnego?
#2017-01-25 04:01:50 

BaltazarSpongeBob

Użytkownik

Wejdź sobie po prostu na tę stronę http://sklep.opony-kunicki.pl/szukajfelgi/felgi-stalowe-17-cali, będzie Ci łatwo znaleźć odpowiednie felgi stalowe 17, a i ceny są całkiem fajne. Kolega wyżej nie wspomniał o rozstawie śrub. Na przykład 5x108 to że 5 śrub trzyma felgę i rozstaw między nimi to właśnie 108mm. Kupisz zły rozstaw to nie przykręcisz zwyczajnie felgi na piastę ;)
#2017-01-25 05:52:08 

Hektor

Użytkownik

No dobra, a materiały z jakich wykonana jest felga, w sensie stopy. To też jest ważne, jakie najlepiej wybrać?
#2017-01-25 06:41:15 

BaltazarSpongeBob

Użytkownik

Jak jeździsz samochodem po cywilnemu, bez szaleństwa, wyścigów czy jakiegoś mega offroadu to wybieraj po prostu te najtańsze. Tym parametrem na Twoim miejscu bym się specjalnie nie przejmował.
#2017-01-25 09:02:51 

Hektor

Użytkownik

Super, to śliczne dzięki za pomoc Koledzy. Pozdrawiam serdecznie!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015