#2016-11-24 01:38:02 

Hektor

Użytkownik

Hej zastanawiam się w jaki sposób zbudować niewielki taras na ogródku. Czytałem parę for i zdobyłem info, że można wykorzystywać do tego celu albo drewno, albo deski kompozytowe. Przy czym każdy radzi żeby raczej wybierać deski kompozytowe, bo są trwalsze. Co o tym sądzicie?
#2016-11-24 04:09:48 

GramWzielone

Użytkownik

Dobrze Ci ktoś pisze na forum. Faktycznie taras z desek kompozytowych jest przede wszystkim trwalszy i nie wymaga odnawiania. Co z kolei wpływa na dobry odbiór wizualny. ;) Z kolei drewna tak szybko nie zarysujesz gdy przestawiasz meble ogrodowe i poza tym jest lepsze na grill, bo kompozyt możesz tak szybko uszkodzić.
#2016-11-24 06:48:03 

BaltazarSpongeBob

Użytkownik

moim zdaniem kompozyt jest lepszy od drewna bo przede wszystkim trwalszy :P no i najważniejsze jest to ze ni c nie jest w stanie go rozlozyc na łopatki. Deszcz sniegslonce zawsze wygląda tak samo. A ze grillować niemozesz…. No trudno w ogrodku i tak nie powinno sie grillować bo sasiadom przeszkadzasz ;P
#2016-11-24 07:10:11 

Rykoszet

Użytkownik

O tych wspaniałych deskach tarasowych z kompozytu słyszałem dużo dobrego i tak patrząc na sąsiadów, to zrobiłem dobry interes. Jesteśmy polozeni na dosc niskim terenie i czasem sa podtopienia z pobliskiego jeziora przy ulewnych deszczach. Nas nie zalewa ale jest mega wilgotno. Po pięciu latach od wybudowania tarasu nasze deski kompozytowe wyglądają jak nówka sztuka. Sasiad z kolei ma już swoje drewniane deski 3 lata i widać zniszczenia. Takze widać, kto zyskal :P
#2016-11-24 08:43:03 

GramWzielone

Użytkownik

Niektórzy mówią też że kompozyt jest mało ekologiczny bo zawiera w sobie polichlorek winylu ale znam firmy które tak robia kompozyt ze nie wpływa za mocno negatywnie na srodowisko. Moim zdaniem zdecydowanie warto skorzystać.
#2016-11-24 09:36:26 

BaltazarSpongeBob

Użytkownik

Tez mi się wydaje że spokojnie możesz zainwestować w kompozyt. pamietaj, że trochedrożej ci to wyjdzie, ale przynajmniej solidniej. Jak uda ci się zamontować kompozyt to daj fote i umieść w tym watku, chetnie zobaczę efekty. ;)
#2016-11-24 09:57:43 

Hektor

Użytkownik

Spoko, tak zrobię. Sam jestem ciekawy efektu. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015