#2016-07-08 00:44:58 

Tanatus

Użytkownik

Zainteresowałem się ostatnio tematyką hodowli pszczół. Pomsył wziął się z tego, że obejrzałem ciekawy program na Discovery, o tym gatunku i przyszło mi do głowy, że można na tym nieźle zarobić. Pytanie tylko, jak w Polsce wyglądają przepisy, które zezwalają na hodowlę i produkcję tego typu. Proszę o jakieś konkretne informacje.
#2016-07-08 03:31:31 

GingerBreadMan

Użytkownik

No i bardzo dobry kierunek Twojego dzialania. Muszę Ci powiedzieć, że z założeniem własnej pasieki trzeba się trochę natrudzić, bo to przecież rozruch całego interesu, ale później już możesz spijać miód pełnymi garsciami. Polecam zajrzeć tutaj http://www.pszczeliazyl.pl/blog/hodowla-pszczol/ to pewne informacje z pierwszej ręki.
#2016-07-08 04:29:31 

Tanatus

Użytkownik

O właśnie czegoś takiego szukałem, gdzieś tam były jakieś szczątkowe informacje i wszędzie tylko po trochu, a tutaj wszystko podane jak na tacy. Dzięki za ten namiar. Pewnie i inni skorzystają, którzy interesują się tą tematyką.
#2016-07-08 05:31:59 

Cetka

Użytkownik

Ten portal http://www.pszczeliazyl.pl/ to istny skarb. Chwała temu, komu się chciało stworzyć tak wiele informacji i dodawać na bieżąco kolejne. A sytuacja się ciągle zmienia. Jeśli chodzi o prawo w Polsce, dotyczące sprawy, o której pisze kolega, jak najbardziej znajdziesz tutaj potrzebne informacje :))
#2016-07-08 06:59:14 

Sigma

Użytkownik

Ja bardzo lubię te forumowe nowości, bo zawsze jestem na bieżąco z tym co w pszczelarstwie. Włąśnie tutaj dowiedziałam się o początkach hodowli, czyli 10 metrów od zabudowań, albo mniej, jeśli mam 3 metrową przeszkodę w postaci opłotowania. To podstawy, ale o nich nie pisze się w powszechnie dostępnych mediach.
#2016-07-08 09:40:55 

Piernik

Użytkownik

No widzisz kolego już masz pierwsze dane z informacjami od czego zacząć. Pamiętaj też o sanepidzie i zezwoleniach weterynaryjnych. Bez nich nie będziesz mógł sprzedawać swoich produktów. Z tego co wiem koniecznej jest eż ubezpieczenie oc, w przypadku użądlenia przez pszczołę.
#2016-07-08 10:17:44 

Sigma

Użytkownik

Tak zdecydowanie, to jest konieczność, robiłąm takie ubezpieczenie dość tanio, bo przez moje zrzesznie pszczelarzy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015