#2016-03-23 05:34:17 

Smigol

Użytkownik

Jadę do Chorwacji na wakacje i muszę zmienić opony w samochodzie na nowe. Proszę o polecenie producentów. Mam do przejechania ok. 2 tys kilometrów, więc muszą być odpowiednio wytrzymałe. Też słyszałem, że w Chorwacji zdarzają się podtopienia, także opony muszą sobie poradzić na różnym rodzaju podłoza (oczywiście w granicach rozsądku).
#2016-03-23 07:07:08 

Piernik

Użytkownik

Zawsze możesz zapytać o dobre opony sklep w którym zamierzasz je kupić, na pewno coś doradzą sensownego. W końcu się na tym znają. Sam jeżdże teraz w moim dostawczaku na gumach od Bridgestone, świetny producent, znany na całym świecie. Raczej bez zarzutów. Tyle tylko, ze polecam kupować przez internet, taniej wyjdzie. Niektóre salony narzucają sporą marże.
#2016-03-23 08:58:47 

GingerBreadMan

Użytkownik

Polecam poszukać w Google rankingu najlepszych producentów opon. Z tego, co kojarze, Continental jest w ścisłej czołówce, a zaraz za nim Michelin. Uważaj tylko by nie wybrać złego rozmiaru, bo takie opony będą kompletnie do niczego. Czasami dobrze kupić zestaw, tzn. przy zmianie opon wymienić od razu felgi. Raz, że będą dobrze sparowane, a dwa, że felgi też się zużywają, o czym wiele osób zapomina.
#2016-03-23 09:19:32 

Smigol

Użytkownik

Łee no felgi to mam całkiem nowe, zresztą monitoruje ich stan co jakiś czas jak mam przegląd. Nic złego się tam nie dzieje na pewno. Jeżdże Nissanem Qashqaiem, świetne autko. Gdybym się wybierał dalej całą rodziną to raczej bym rozważył wynajęcie busa, ale że jadę tylko z żoną, to bagaże na pewno się zmieszczą.
#2016-03-23 10:14:53 

Piernik

Użytkownik

Mojej żonie się strasznie podoba ten model auta, ale dla nas jest na razie za drogi i nie potrzebujemy takiego dużego. Co do opon, to kolega wyżej ma faktycznie rację z tymi felgami. Jak będziesz zamawiał opony to zmierz je i nie kupuj w ciemno. Lepiej napisać do obsługi sklepu, niż mieć potem niemiłą niespodziankę, albo co gorsza zaliczyć wypadek tysiące kilometrów od domu.
#2016-03-23 10:32:38 

Smigol

Użytkownik

Spoko, dzięki za troske. Pamiętam o tym, zresztą znam wymiary obecnych opon i takich samych będę szukał. Pozdrawiam was panowie, dzięki za pomoc!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015